Forum Promodels

Wróć   Forum Promodels > proMODELS ZonE > Modeling i agencje modelek

Modeling i agencje modelek Podziel się tutaj swoimi doświadczeniami bądź wiedzą z zakresu modelingu. Mile widziane rady doświadczonych modelek, fotomodelek, hostess, fotografów i innych osób mniej lub bardziej związanych 'z branżą'. Ciekawostki ze świata konkursów dla modelek, wydarzenia, opinie na temat agencji modelek ...

Odpowiedz

LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-09-08, 18:17   #1 (permalink)
Michal
Guest

Domyślnie Męski świat modelingu..

Cześć, mam całkiem sporo pytań i wątpliwości, które mam nadzieję pomożecie mi rozwiać. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie będą to proste pytania, ale gdzie jak nie tu?

Po pierwsze; modeli jest niewielu, bo niewielu ludzi się pcha, czy jest to spowodowane ostrą selekcją powodowaną, np. mniejszym zainteresowaniem względem mężczyzn?

Jeśli myśleć nad "karierą" modela, oczywiscie wcześniej odpowiednio oceniając swoje predyspozycje najlepiej mierzyc w agencje? Radzenie sobie bez nich chyba jest możliwe ale zapewne kosztuje to wiele czasu i wysiłku..

Czy istnieją jakieś "ramy" odnośnie wymiarów w których powinien mieścić się model? Lepiej być chudym/szczupłym, czy mieć zbudowaną muskularną sylwetkę. Co jest porządane?

Czy ubrania na pokazy mody szyte są w jakimś rozmiarze? Konkretne wymiary? Czy może byc zupełnie różnie? Jesli zbuduję sylwetkę (nie przesadnie napompowaną) zapewne może mi to pomóc przy prezentacji bielizny, zdjecia, czy wybieg. Jest typ sylwetyki zbyt szczupla/umieśniona/za bardzo umieśniona, która może wykluczyć się z jakimś zadaniem, które mógłby wykonywac model? Umięśnienie moze kolidować z wybiegiem?

Odnośnie wybiegu, są jakieś standardy? Co do wzrostu to jest jakaś żelazna granica? Czy choćby 180 - 183, może definitywnie zdyskwalifikować? Wybieg to miejsce gdzie sylwetka góruje nad twarzą, czy jest to na równi ważne?

Jak jest z wiekiem u modeli?

Ma ktoś może jakiekolwiek ciekawe doświadczenia, którymi mógłby się podzielić?

Nie wiem czy to wsyztko o co chciałem spytać, jeśli wpadnie mi cos do głowy będę dopytywał. O odpowiedzi proszę zarówko panie jak i panów.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-09-08, 19:07   #2 (permalink)
Promodels User

beti15
Domyślnie

Hmm...Myśle, że jednak najlepiej startować z agencją. Jesli dostaniesz sie do dobrej agencji to masz ułatwiony początek kariery , ale dobra agencja to tez wieksze wymagania. Wiek - tutaj nie ma aż takich wymagan jk u modelek, ale tez nie mozna byc "staruszkiem"
Twarz i ciało są najważniejsze, ale jesli face jest ciekawa, to nad ciałem można popracować
beti15 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 20:50   #3 (permalink)
Adrian87
Guest

Domyślnie

jesli chdozi o agencje to takie same jak dla kobiet. Przodują wiec: division, m+, mango, new age, orange,rebel....te agencje powszechnie uznane sa za bardzo dobre i będac w jednej z nich na pewno bedzie latwiej wylansowac twoja osobe.

Jesli chdozi o sylwetke...coz wypada miec ja w stanie porzadanym, wiec zapewne przesadna musulatura po-sterydalna cie dyskwalifikuje gdyz stawia sie na naturalnosc (czytaj na prace nad sylwetka lub szczescie, jakim jest dar od natury ze masz powiedzmy budowe mezomorfika a nie ektomorfika). Wzrost jest nieodlączna ramą męskiego modelingu, dlatego łatwiej sprzedac chlopaka ktory miesci sie w ogolnnie przyjetym kanonie. Czytaj: 184-190cm.
Oczywiscie agecnje robią wyjątki i przyjmują chlopakow ponizej 184 cm lub powyzej 190cm, ale to sa sporadyczne przypadki....twarz jest bardzo wazna w meskim modleingu- liczy sie specyfika w jakie uspsobila nas natura, dlatego lepiej miec mocniej rowinięta żuchwe i widoczne kosci policzkowe niz miec okrągla twarz i podbrodek.

Modeli męskich jest niewielu, bo nie ma zlecen dla facetow, dlatego w POLSCE ( i tu jest emfaza) nielcizni mogą wykonuywac ów ww. profesję. Za grnaica wyglada to ianczej ( przejzyj torny agencji zagranicznych a sam sie przekonasz o czym napisalem).

Faceci dojrzewaja pozniej, wiec zaczynaja ponziej niz dziewczeta. Ja np mam 21 lat i zaczynam dopiero ( ciagnie sie to konkretnie od konca kwietnia, a teraz juz mam klarowną sytuacje co do wspolpracy z agencja). Zapewne przyjmowani sa faceci mlodsi ode mnie, jednak wiesz....wiek ponizej 18 lat jest troche dyskwalifikujacy, bo wtedy facet nie ma odpwoiedniej sylwetki,nie ma na niego popytu ( generalizujac, oczywiscie sa odstepstwa).

i wiek ok 20 lat, powzyej 20 lat jest pwoiedzmy momentem kiedy warto cos dzialac o ile ma sie ku temu predyspozycje. i wydaje mi sie ze mozna pociagnac nawet do 30 -stki. wiesz zalezy od podejscia ludzi tez...osobiscie uwazam ze nie mozna tej profesji traktowac jako zajecia na cale zycie...dlatego warto postawic tez na odpowiednia edukcje ( nie to zebym przynudzal...:P )

nie spotkalem sie z jakas ogolnie przyjeta wymiarowka dla facetow, jedynie to z wzrostem...

co do kanonu urody to tez bywa roznie ogladajac np pozy Diora widzisz tam chloapkow prezentujacych stroje ala rockowe...wiec teraz wyobraz sobie jak wyglada lub wygladal rockman ( chdozi mi o sylwetke)? taki mick jagger, jim morisson, robert plant, slash, jimi page, axl rose....( przy okazji polecam do posluchania!)
Z kolei np sa kampanie gdzie promuje sie sylwetke muskularna, grecka, atletyczna ( jesli chdozi o budowe somatyczna)....bywa roznie wiec

wiesz dobra agencja zawsze jakies zlecenie dla Ciebie znajdzie, wysle na castign czy wypromuje bys prezentowal ubrania na wybiegu....

zalezy...wejdz sobie na models.com i przejrzyj 50 modeli, ktorzy maja najwieksze osiagniecia w tej profesji a sam sie przekonasz,co jest poządane, ale tez nie mozna generalizowac....to chyba na stronie spp jest napsiane ze natura jest nieoblicznym narzediem absolutu ( innymi slwoami, no ale...) wiec wyciagnij wnioski

nie wiem co moge ci jeszcze pwoiedziec.

podstawa jest jednak agencja.

wiadomo sa ludzie ktorzy dziajala na wlasna reke, ale wydaje mi sie ze jest im trudniej.

to tyle ode mnie (!)

AVE
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-08, 08:18   #4 (permalink)
Promodels Junior

Profesja: Model
deadpoetic
Domyślnie

hmm... myślę że mogę się wypowiedzieć na ten temat

ogółem

Jak kolega napisał wzrost od 184 do 190 nawet i ponad ale to zależy od predyspozycji modela.Modelem stać się można od 15 roku życia i nic w tym nie przeszkadza że jesteś młody [ tzw. chłopcy są modni, właśnie oni robią najwięcej pokazów w Mediolanie czy Paryżu ( chociaż nie zawsze)],a dalej agencja im lepsza tym lepsza Twoja praca lecz pamiętaj dużo zależy od samego Ciebie, nigdy nie dawaj robić za siebie wszystkiego (współpracujesz z agencją dla Twojego dobra, jaśniej mówiąc oni pracują dla Ciebie )
W Polsce niestety nie jest tak jak kolega napisał powyżej że agencja przodująca wśród kobiet jest równie "dobra" i dla facetów, ponieważ 3/4 to inne kontakty, inni klienci itp.

Sylwetka, ćwicz jeśli chcesz dobrze wyglądać i uważasz to za stosowne dla samego siebie w dzisiejszym świecie mody na wszelkiego rodzaju pokazach chodzą chłopcy jak patyczki po dobrze zbudowanych facetów ( lecz bez przesady ) smutne jest to że właśnie Ci szczupli a czasem głodujący model mają najwięcej pracy lecz to wszytko zależy od tego co się podoba projektantom, na jaką miarę szyją ubrania, jaki styl faceta jest teraz pożądany itp ( o tym można pisać i pisać ).

Na swoje pierwsze pytanie sam trafnie odpowiedziałeś jest nas niewielu bo większość facetów zajęcie modela traktuje jako mało męskie, istnieją przypadki gardzenia tą pracą selekcja istnieje owszem ale nie jest taka gigantyczna.

Kariera... hmm duże słowo, jedni osiągają "to" na samym początku inni muszą czekać na to 4 lub 5 lat ( znam takie przypadki ) lecz co poradzić, prawda jest taka że to zajęcie to wielka loteria, i ogromny łód szczęścia.

Ubrania szyte na pokazy są szyte tylko i wyłącznie aby przedstawić wizję projektanta później do danego modelu na pokaz jest dobierany model który może godnie się w tym "ciuszku" zaprezentować, można powiedzieć tak chłopak o wzroście poniżej 183 i powyżej 192 nie wyjdzie na wybieg chyba że ten pierwszy założy buty na koturnie a drugi zaś będzie się skrzętnie garbił

Wiek, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 i można to ciągnąć ponda 35 rok życia o ile siebie szanujesz i dbasz ale pamiętaj to może być spełnienie marzenia, zajęcie, hobby, ale nie praca

Podsumowując trudno jest powiedzieć czy obecnie ten model którego przyjęła jedna z najlepszych agencji na świecie zrobi cokolwiek, coś czy przysłowiową karierę, wszystko się zmienia i my szaraki nie mamy na to wpływu, pozostaje nam pozować i chodzić po wybiegach

Pozdrawiam Jarek P.

Model - KSmanagement
stare 21-09-08, 11:54   #5 (permalink)
xyz
Promodels User

xyz
Domyślnie

Cytat:
Napisał deadpoetic
[ tzw. chłopcy są modni, właśnie oni robią najwięcej pokazów w Mediolanie czy Paryżu ( chociaż nie zawsze)],
na wszelkiego rodzaju pokazach chodzą chłopcy jak patyczki
może się załapię...^^

stare 14-03-09, 12:45   #6 (permalink)
Promodels Junior

mi_mariposa
Domyślnie

Którą agencję polecicie dla faceta w Wawie? Która najlepiej promuje facetów za granicą?
mi_mariposa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-09, 13:12   #7 (permalink)
Promodels Junior

jimmy180
Domyślnie

Przyłaczam sie do w/w pytania . Z tym, że interesują mnie rownież agencji z innych miast . Wertuje forum od jakiegoś czasu i wiem ze polecane są rebel , model+ , division .. Moda Forte w Łodzi , może jeszcze jakieś ??

Z góry dziekuje za odpowiedź
jimmy180 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-09, 16:24   #8 (permalink)
Promodels User

Profesja: Modelka
marina
Domyślnie

zdecydowanie ks

jimmy180 te co wymieniles tez sa bardzo dobre :> ale ks jest agencja tylko dla modeli wiec na 1 miejscu tam bym sie zglosila
marina jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-09, 17:06   #9 (permalink)
Promodels Junior

jimmy180
Domyślnie

Na chwile obecną , zastanawiam sie jeszcze czy w ogóle mam szanse ,tak więc zapoznaje sie póki co z opiniami na temat agencji etc ...
jimmy180 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-09, 18:28   #10 (permalink)
Promodels Junior

mi_mariposa
Domyślnie

A nie licząc KS, bo im się nie spodobałem. Co byście wybrali jakbyście mieli do wyboru Model+, Orange, New Age i Mango?
stare 14-03-09, 18:37   #11 (permalink)
karo00
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał mi_mariposa
A nie licząc KS, bo im się nie spodobałem. Co byście wybrali jakbyście mieli do wyboru Model+, Orange, New Age i Mango?
ja bym wybrala model plus
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-09, 18:48   #12 (permalink)
Promodels Junior

mi_mariposa
Domyślnie

A dlaczego właśnie model plus dla faceta, moższ podać jakieś argumenty?
stare 14-03-09, 22:27   #13 (permalink)
karo00
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał mi_mariposa
A dlaczego właśnie model plus dla faceta, moższ podać jakieś argumenty?
moim zdaniem do swietna agencja, swietne testy i modele rowniez, a tak pozatym to probowalas w rebel ???
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-09, 17:38   #14 (permalink)
mkamelg
Guest

Domyślnie

Wyłapane na Onecie. Najlepszy artykuł o męskim modelingu ever. Z tego co czytam nie macie lekko panowie, nie to co wasze "koleżanki" po fachu. Ktoś coś wspominał o równouprawnieniu? :>

"Metrem na wybieg" >>> http://uroda.onet.pl/1547763,0,0,1,0...g,artykul.html
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-09, 18:31   #15 (permalink)
Krzysiek S.
Guest

Domyślnie

To jest dobr tekst i jest to niestety prawda, miejmy nadzieje, że się to zmieni
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-12, 16:56   #16 (permalink)
Promodels Junior

Profesja: Modelka
vivvas is on a distinguished road
Domyślnie Odp: Męski świat modelingu..

Hej,

nie chciałam zakładać specjalnie nowego tematu, ale jestem pewna, że od czasu ostatniego posta wiele zmieniło się w temacie najlepszych agencji dla modeli w Polsce. Czy ktoś mógłby sporządzić jakąś listę polecanych agencji? Podejrzewam, że znajdą się na niej agencje, które przodują jeśli chodzi o modelki, ale na pewno jest wiele takich, które może nie są świetne dla dziewczyn, ale dla chłopaka już tak lub po prostu przeznaczone są tylko dla modeli...

To jak, pomoże ktoś?
vivvas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania