Forum Promodels

Forum Promodels (http://www.forum.promodels.pl/)
-   Zdrowie, Uroda, Wiza?, Kosmetyka ... (http://www.forum.promodels.pl/zdrowie-uroda-wiza-kosmetyka/)
-   -   opalanie .... (http://www.forum.promodels.pl/zdrowie-uroda-wiza-kosmetyka/3662-opalanie.html)

aguska17 12-08-07 11:14

opalanie ....

witam.
znacie moze jakies skuteczne sposoby na przyspieszenie opalania ??
albo na to ze bez sloneczka sie mozna opalic cos uzywajac ..??
moze beta karoten ?? nie wiem...
dzieki za odp.
pozdrawiam.

Niika 12-08-07 12:30

niby s? samoopalacze i kremy br?zuj?ce, olejki przyspieszaj?ce opalanie no i solarium, ale wtedy kolor opalenizny jest brzydki (przynajmniej mi si? nie podoba) ,nie naturalny.
A co do beta karotenu to nie wiem czy to jest a? tak skuteczne.
S?ysza?am jeszcze o piciu soku z marchwi lub jedzeniu jej ,co ma plusy ,boi witaminki i inny kolor skóry ,ale wydaje mi si? ,ze wtedy skóra ma odcie? pomara?czowy, albo to moje z?udzenie :roll:

Ewelinaaaaa 12-08-07 13:46

Wiem po sobie, ?e wystarczy regularne picie chocia? by Kubusia b?dz tez jedzenie marchwi-ma to takie samo dzia?anie jak tabletki, które sprawiaj?, ?e na naszej skórze pojawia si? ciemniejszy odcien- co? jak opalenizna tyle, ?e bardziej "naturalna", bo w koncu to nie solarium:) ogólnie na rynku duzo jest tego typu kosmetyków czy w drogeriach czy aptekach:) wystarczy poszukac!

Berlin 12-08-07 16:35

Polecam przy?pieszacz opalania z Bielendy, beta karoten i marchewki ;)

pina-kolada 13-08-07 12:08

je?li chodzi o przyspieszenie to zdecydowanie polecam olejki (na opakowaniach napisane jest, które przyspieszaj?).

a najlepiej si? sprawdza regularne picie soczku marchwiowego. poza tym, ?e przyspiesza opalanie, nadaje skórze ?adnego kolorku i utrwala efekty.

Angel 25-08-07 13:11

Cytat:

Napisa? pina-kolada
najlepiej si? sprawdza regularne picie soczku marchwiowego

w?a?nie sobie przypomnia?am drug? fajn? metode, opalenizna d?ugo si? trzyma i wychodzi ?adny kolorek- przy opalaniu posmaruj si? zwyk?ym olejem :winkg:

pina-kolada 25-08-07 17:45

Cytat:

Napisa? Angel
przy opalaniu posmaruj si? zwyk?ym olejem :winkg:

naprawd? wystarczy zwyk?e olej do sma?enia? :shockg:

ale z drugiej strony to chyba nie jest do ko?ca dobra metoda, skoro on w przeciwie?stwie do tych olejków do opalania, nie zawiera filtra UV.

velly 25-08-07 18:05

Wiesz, niektórzy si? tym nie przejmuj? i opalaj? wysmarowani benzyn?...

pina-kolada 25-08-07 18:07

Cytat:

Wiesz, niektórzy si? tym nie przejmuj? i opalaj? wysmarowani benzyn?...
ja rozumiem.

ale mysl?, ?e mimo wszystko powinno sie upieksza? tak, ?eby sobie przy tym nie szkodzi?.
dlatego tak mnie zdziwi? troszk? ten pomys? z olejem :P

velly 25-08-07 18:36

Ja te? tak my?l?, gdybym ja wysmarowa?a sie olejem i wysz?a na s?o?ce podejrzewam, ?e czerwony kolor skóry nie zszed? mi do ko?ca ?ycia :razzg:

Jednak jak kto? ma ciemniejsz? karnacj? to ta metoda chyba si? sprawdza i ma si? ?adn? br?zow? opalenizn?, ale w niedalekiej przysz?o?ci to odbije si? na cerze. Tak my?l? :P.

pina-kolada 26-08-07 15:59

Cytat:

Napisa? velly
Jednak jak kto? ma ciemniejsz? karnacj? to ta metoda chyba si? sprawdza i ma si? ?adn? br?zow? opalenizn?,

ja jestem z tych, co maj? z natury ciemniejsz? karnacj?. ale mimo to nie jestem przkeonana do tego pomys?u :razzg:

Angel 26-08-07 21:32

Cytat:

Napisa? pina-kolada
nie zawiera filtra UV.

no nie ma bo przecie? jak mo?e mie? skoro na tym oleju si? sma?y jedzenie :welcome: ale efekt jest ca?kiem fajny- sprawdzone na mojej kole?ance-która si? opala?a zawsze na czerwono.
Ja mia?am fajny olejek z filtrem, ale raczej niczego nie u?ywam bo co chwila we wodzie siedze to i tak nic nie daje :razzg:

Berlin 27-08-07 00:56

zamiast oleju nada si? oliwka kosmetyczna- podobne w?a?ciwo?ci, a estetyka o niebo lepsza :P

Alcyna 27-08-07 22:25

Polecam aktywatory opalania:-) Jako ze w tym roku mialam malo sloneczka i nienawidze sie smazyc , a potrzebowalam (niestety) byc opalona, sprobowalam tego "cudu". U mnie dziala. Po dwoch wizytach dwugodzinnych nad woda w godzinach przedpoludniowych uzyskalam pozadany efekt :-)
Inne sprawdzone metody: opalac sie w plytkiej wodzie (przy samym brzegu, plywajac, w baseniku dmuchanym), lub spryskiwac sie czesto woda w spreju :-) Kazda kropla wody dziala jak soczewka skupiajaca co znacznie przyspiesza efekt.
Osobiscie nie polecam betakaroteny i kubusiow (marchewka, naturalny sok marchwiowy, pomidory tek). Poniewaz ich nadmiar powoduje nieprzyjemne skutki. Nadfwyzka melaniny, albo raczej samego karotenu w pewnym momencie przestaje sie rozkladac rownomiernie i "przelazi" razem z grawitacja :-) w najnizsze partie ciala. Efekt jest taki, ze mozna (ale nie koniecznie) miec zolciutkie stopy i dlonie :-)

A tak na serio to najbardziej polecam nieopalanie sie :-) Najzdrowiej i moim zdaniem najladniej :-) No chyba, ze ktos musi, tak jak ja tym razem ;-(

pina-kolada 28-08-07 11:29

Cytat:

Napisa? Alcyna
Osobiscie nie polecam betakaroteny i kubusiow (marchewka, naturalny sok marchwiowy, pomidory tek). Poniewaz ich nadmiar powoduje nieprzyjemne skutki. Nadfwyzka melaniny, albo raczej samego karotenu w pewnym momencie przestaje sie rozkladac rownomiernie i "przelazi" razem z grawitacja :-) w najnizsze partie ciala. Efekt jest taki, ze mozna (ale nie koniecznie) miec zolciutkie stopy i dlonie :-)

to fakt. ale zale?y te?, jak na kogo dzia?a. ju? od d?uzszego czasu wypijam co najmniej szklank? soku marchwiowego dziennie i "nie ?o?kn?" :D

Angel 30-08-07 11:47

a macie jakies sposoby na schodz?c? skóre?? ?eby jako? to wygl?da?o :roll:

dari 30-08-07 14:26

Cytat:

Napisa? Angel
a macie jakie? sposoby na schodz?c? skóre?? ?eby jako? to wygl?da?o :roll:

mimo, i? mam jasn? karnacj? i za ka?dym razem po kontakcie ze s?o?cem jestem czerwona i ob?a?? ze skóry to jeszcze takiego sposobu nie opracowa?am :welcome:
no chyba, ?e na twarzy :arrow: co godzin? zmywasz makija?, wklepujesz dawk? kremu (najlepiej ko?sk?) i do tego podk?ad wymieszany z kremem :P na koniec delikatnie poprawiasz pudrem :welcome:

Alcyna 30-08-07 14:31

Pina-kolada, napisalam, Slonce, ze nie polecam kubusiow i betakarotenu, natomiast marchewke, pomidorki etc- tak. Chodzi o to, ze do kubusiow dodawany jest syntetyczny betakaroten (taki jak w tabletkach), a te wlasnie maja najczesciej sklonnosc do nierownomiernego rozkladania sie w przypadku przedawkowania. Natomias naturalne zrodla tego barwnika zazwyczaj dobrze wplywaja na skore. Przy bardzo czesty i duzym spozyciu tez czasami skora wydaje sie nienaturalnie zolciutka, ale to juz inna inszosc.

Angel, powinnam napisac (o tej schodzacej skorze), ze najlepiej nie dopuscic do takiego stanu, czyli rozsadnie korzystac ze sloneczka. Ale... no wlasnie. Jak juz tak masz, to najlepiej delkatny peeling i raczej enzymatyczny, a nie mechaniczny (mozna uszkodzic ten nowy, wrazliwy, delikatny naskorek pod). I baaaaaardzo duzo i czesto nawilzac. Podczas takiego zwyklego smarowanka, np. balsamem do ciala, ta schodzaca skora tez sie szybciej "zroluje".

Angel 30-08-07 15:55

Cytat:

Napisa? Alcyna
najlepiej nie dopuscic do takiego stanu, czyli rozsadnie korzystac ze sloneczka

w?a?nie ja si? szybko opalam, a na dodatek wakacje nad morzem te? pomog?y si? opali? ;-) a teraz s? efekty :roll:

Alcyna 31-08-07 09:48

Angel to, ze schodzi Ci skora, to raczej dowod na to, ze skora szybko ulega poparzeniu, a nie ze szybko sie opala. Ja jestem szybko brazowiutka.... to raczej tak wyglada, kiedy czlowiek szybko sie opala :-)
Niemniej jednak mnie latwo pisac.... bo tylko raz w zyciu zaliczylam oblazaca skore.... i to tylko dlatego, ze wraz z mocna opalenizna zaliczylam jakies paskudne uczulenie. Ale przerabiam problem regularnie z moim mezem i widze, jakie on popelnia bledy i sam na wlasne zyczenie jest jak buraczek i potem oblazi.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:45.