Forum Promodels

Wró?   Forum Promodels > proMODELS ZonE > Zdrowie, Uroda, Wiza?, Kosmetyka ...

Zdrowie, Uroda, Wiza?, Kosmetyka ... Porozmawiasz tutaj o tematach zwi?zanych ze zdrowiem, urod?, wiza?em lub kosmetyk? w kontek?cie modelingowym.

Odpowiedz

LinkBack Narz?dzia w?tku Wygl?d
stare 30-10-07, 11:53   #1 (permalink)
Promodels Junior

Sk?d: Bydg./W?oc?.
spinka
Domy?lnie dziurki w uszach :)

Co jaki? czas nachodz? mnie my?li o przebiciu p?atków uszu. Taaak...jestem 24 letnim dinozaurem (dinozaurk? ) bez dziurek na kolczyki. Ku niezadowoleniu mojego m??czyzny (biedak ma problem z wyborem prezentów ) jako? zawsze po g??bszych przemy?leniach odchodz? od decyzji o przebiciu.
W chwilach s?abo?ci kusi mnie przek?ucie nie- p?atka, ale ma??owiny usznej (tak troch? wy?ej na uchu-nie wiem jak to si? fachowo nazywa) tylko tak przebijana jest ju? chrz?stka...
A wi?c dziewczynki: jakie macie do?wiadczenia z dziurkami...czy mia?y?cie problemy po przek?uciu...I gdzie to robi?y?cie , tj.kosmetyczka, czy sterylna i zaufana przyjació?ka(ta druga opcja troch? mnie przera?a )
I przy okazji jak to wygl?da w modelingu. Tatua?e s? raczej niewskazane, ale kolczyki- chyba wr?cz przeciwnie?
spinka jest nieaktywny   Odpowied? z Cytatem
Reklama
stare 30-10-07, 14:37   #2 (permalink)
Promodels User

Sk?d: wro
mademoiselle is an unknown quantity at this point
Domy?lnie

w modelingu owszem wskazane - ale tylko w platkach uszu.
a jesli chodzi o kolczyk w malzowinie usznej to... hmm... sama nie mam, bo moja mam by mnie wypedzila z domu, poza tym nie podoba mi sie... moja kolezanka miala problem, bo przebijala jej kolezanka i musiala wyciagnac po tym jak jej non stop ropiala dziurka. slyszalam, ze nieprofesjonalne przebijanie malzowiny (czy co to tam jest) moze byc niebezpieczne (?)
mademoiselle jest nieaktywny   Odpowied? z Cytatem
stare 30-10-07, 15:36   #3 (permalink)
Anuuulla
Guest

Domy?lnie

Ja mam dziurki w p?atkach uszu, ale to w sumie nie by?a moja decyzja, bo mam je od kiedy sko?czy?am chyba 3 latka ... Mia?am tez jaki? rok temu przebijan? chrz?stk?, ale po jakim? czasie mi si? znudzi?o i wyj??am kolczyk. Do tej pory ju? mi zaros?o
  Odpowied? z Cytatem
stare 30-10-07, 15:41   #4 (permalink)
Promodels Junior

spinka
Domy?lnie

Bycie modelk? ju? mi nie grozi - nie ten wiek, ani wygl?d- pytanie pad?o tak z ciekawo?ci. Ale dzi?kuje za odpowied?.
Co do samego przek?uwania-zawsze wydawa?o mi si?, ?e jedynym miejscem, gdzie mo?na to robi? jest wykwalifikowana kosmetyczka...do czasu kiedy kole?anka po takim zabiegu miusia?a bra? antybiotyk-teraz biedna zarzeka si?,?e z nast?pn? dziurk? pójdzie do mamy. Nie wiem...Wydaje mi si?,?e prawdopodobie?stwo zaka?enia nadal jest mniejsze u kosmetyczki. To mnie troch? zniech?ca.
A co do miejsca na uchu-przypomnia?am sobie jeszcze, ?e gdy moja siostra przebija?a uszy kosmetyczka powiedzia?a jej,?e jest jakie? miejsce na uchu, które po przebiciu zmniejsza migreny. Wiecie mo?e co? o tym. to mia?oby byc rzekomo (tak mniej wi?cej) w jednej trzeciej wysoko?ci p?atka ucha mierz?c od jego podstawy (nie jestem pewna czy zrozumiale to napisa?am )...
stare 30-10-07, 18:05   #5 (permalink)
dari
Guest

Domy?lnie

Cytat:
Napisa? spinka
zawsze wydawa?o mi si?, ?e jedynym miejscem, gdzie mo?na to robi? jest wykwalifikowana kosmetyczka
poleca?abym raczej profesjonalne salony zajmuj?ce sie kolczykowaniem i tatuowaniem, zw?aszcza je?li chodzi o chrz?stk?, odno?nie przebijania u kosmetyczki s?ysza?am wieeelee negatywnych opinii

a z w?asnego do?wiadczenia to, mia?am przek?uwane tylko p?atki (z reszta niedawno) przez kole?ank? na ?awce w parku i nic mi nie jest, uszy dalej mam takie jak mia?am, nic nie odpad?o :P
  Odpowied? z Cytatem
stare 30-10-07, 18:24   #6 (permalink)
Promodels User

Profesja: Modelka
Sk?d: Wroc?aw
Alissa
Domy?lnie Re: dziurki w uszach :)

Cytat:
Napisa? spinka
Taaak...jestem 24 letnim dinozaurem (dinozaurk? ) bez dziurek na kolczyki.
W takim razie, skoro tak to si? nazywa, to ja te? jestem 24-letnim dinozaurem bez przebitych uszu. Ale nie zamierzam tego zmiania?
Nie s?dz?, bym nie przebija?a uszu dla jakiej? konkretnej zasady (na przyk?ad moja kole?anka nie przebi?a bo uwa?a to za "niehumanitarne"). Po prostu tak wysz?o. A teraz nawet to mnie wyróznia, bo trudno znale?? dziewczyn? w moim wieku bez przebitych uszu, kiedy nawet kilkulatki nosz? kolczyki
A czy w modelingu lepiej mie? czy nie mie? dziurki w uszach to nawet nie wiem (oczywi?cie w "normalnym uk?adzie", bo wszelkie kolczylki w mniej standardowych miejscach to z regu?y spory minus).
Alissa jest nieaktywny   Odpowied? z Cytatem
stare 30-10-07, 22:24   #7 (permalink)
talina
Guest

Domy?lnie

ja mam sze?? kolczyków w lewym uchu i jeden w drugim;p
te na p?atkach-podstawowe mia?am przebijane ja mia?am jakie? 1,5roku u kosmetyczki
reszta by?a przebijana gdzie? tam na lekcjach czy w sanatiorium przez kole?anki b?d? mnie sam?:P
mam te? w p?pku, który mi znajoma przebija?a,
praktycznie nikt poza kosmetyczk? nie zajmowa? si?tym fachowo, ale wszystko wysz?o ok, jestem zadowolona i nie ropia?y mi przek?ucia zbytniotylko na poc??tku troch?, ale to wiadomo, tak jest zawsze.
A swoj? drog? i tak nie nosz? nigdy wszystkich kolczyków:P
  Odpowied? z Cytatem
stare 31-10-07, 01:40   #8 (permalink)
Ca?a_Sabina
Guest

Domy?lnie

Có?. Mi uszy (p?atki) przebija?a przyjació?ka. Nie ba?am si? odda? w jej r?ce, bo wiedzia?am, ?e wcze?niej wielu dziewczynom robi?a dziurki i nigdy nie zdarzy? jej si? ?aden "wypadek przy pracy". Poza tym u?ywa?a odka?onej ig?y.

Generalnie mam hopla na punkcie kolczyków, wi?c nie wyobra?am sobie siebie bez dziurek w uszach, aczkolwiek dorobi?am si? ich stosunkowo niedawno, bo mo?e jakie? 1,5 roku temu. Natomiast nigdy nie przebi?abym sobie ucha tam przy chrz?stce. Raz, ?e mi si? to nie podoba, po drugie to musi okropnie bole?, a ja jestem bardzo wra?liwa na ból.
  Odpowied? z Cytatem
stare 31-10-07, 10:17   #9 (permalink)
Promodels Junior

spinka
Domy?lnie

Czyli zabieg robiony przez zaufan? kole?ank? wygrywa w wkonkurencji z kosmetyczk?.
A po przebiciu (t? zdezynfekowan? ig?? ) wk?ada?y?cie od razu kolczyk (domy?lam si? ?e z?oty-bo najrzadziej uczula).Jak to wygl?da?o?

Cho? chyba jednak pójd? do jakiego? salonu piercingu i tatua?u- raczej nie pozwoli?abym,?adnej ze swoich kole?anek robi? mi dziury w g?owie...
stare 31-10-07, 12:46   #10 (permalink)
Promodels User

Sk?d: Warszawa
Agaa
Domy?lnie

Uszy przek?uwa?am jakie? 14 lat temu u kosmetyczki... pami?tam, ?e po przek?uciu mia?am straszne problemy bo przez jaki? czas strasznie ropia?y mi dziurki, i ci?gle trzeba by?o przemywa? je spirytusem... w ko?cu jednak zagoi?y si? potem zrobi?am kolejn? dziurk? w uchu i tym razem nie mia?am ju? ?adnych komplikacji tak wi?c nie ma regu?y... Je?li jednak chcesz przek?u? chrz?stk? to proponuj? wybra? si? do profesjonalnego salonu który zajmuje si? kolczykowanie... no i z pewno?ci? przek?ucie chrz?stki jest bardziej bolesne ni? przek?ucie p?atka ucha
Cytat:
Napisa? spinka
A po przebiciu (t? zdezynfekowan? ig?? ) wk?ada?y?cie od razu kolczyk
po zako?czonym zabiegu kosmetyczka od razu zak?ada Ci kolczyki najcz??ciej ze stali chirurgicznej...
Agaa jest nieaktywny   Odpowied? z Cytatem
stare 31-10-07, 22:06   #11 (permalink)
talina
Guest

Domy?lnie

spinka,
no zawsze trzeba zalozyc kolczyk bo inaczej bedziesz musiala na nowo przebijac
ja zawsze srebrne badz ze stali chirurgicznej zakladam, ale to zalezy indywidualnie od osoby, ktora zaklada bo niektorzy maja alergiee nawet na stal czy srebro
  Odpowied? z Cytatem
stare 31-10-07, 22:37   #12 (permalink)
zaama
Guest

Domy?lnie

Ja uszy mia?am przebijne 2 razy ("pistoletem") i zawsze mia?am problemy.
Strasznie ropia?y i by?y a? purpurowe.
Posz?am do dermatologa i okaza?o si?, ?e mam uczulenie i nie mog? nosi? kolczyków.
Có?, i tak bywa.
  Odpowied? z Cytatem
stare 31-10-07, 22:43   #13 (permalink)
talina
Guest

Domy?lnie

zaama,
a na wszystkie materialy na bizuterie masz alergie;d?
wiesz zawsze jest biale zloto, czy tez zwykle antyalergiczne itd;p
  Odpowied? z Cytatem
stare 31-10-07, 23:04   #14 (permalink)
zaama
Guest

Domy?lnie

Powiedzia? mi, ?e nie mog? mie? NIC w uchu, bo to wywo?uje u mnie siln? reakcj? alergiczn?. ;p
  Odpowied? z Cytatem
stare 31-10-07, 23:14   #15 (permalink)
talina
Guest

Domy?lnie

zaama, oj to wpsolczuje
  Odpowied? z Cytatem
stare 01-11-07, 13:09   #16 (permalink)
Promodels Junior

spinka
Domy?lnie

No tak wspó?czuj? równie?-bo je?li masz alergi? to równie? pier?cionki, bransoletki itd te? odpadaj?...
W?a?ciwie to dobrze, ?e sprawa alergii wysz?a przy tym temacie-sama jestem alergikiem. Dlatego z zakolczykowaniem poczekam do grudnia (-wtedy mam testy) i je?li b?d? negatywne to si? podziurawi?
stare 01-11-07, 14:27   #17 (permalink)
dari
Guest

Domy?lnie

Cytat:
Napisa? zaama
Ja uszy mia?am przebijne 2 razy ("pistoletem") i zawsze mia?am problemy.
Strasznie ropia?y i by?y a? purpurowe.
pomijaj?c fakt alergii to po przebijaniu pistoletem zawsze s? problemy, nie znam nikogo, komu by si? uszy po pistolecie zagoi?y bez jakiego? "paprania si?"
  Odpowied? z Cytatem
stare 03-11-07, 13:59   #18 (permalink)
350Z
Guest

Domy?lnie

ja mia?am przebijane uszy "pistoletem" i zagoi?y mi si? bez zadnego problemu, a jestem alergikiem.trzeba by?o tylko po tym jakis czas nosic tzw kolczyk leczniczy ktory kupowa?o sie w gabinecie.niestety teraz mam tak? alergie na metale ze nic nie moge w uszach nosic
  Odpowied? z Cytatem
stare 03-11-07, 15:28   #19 (permalink)
dari
Guest

Domy?lnie

a to ja mam jeszcze pytanie do bardziej do?wiadczonych w tym temacie dziewczyn
po jakim czasie mo?na bez problemów wyj?c te "pierwsze" kolczyki? tak, ?eby pó?niej nie by?o trudno?ci z ich ponownym za?o?eniem?
  Odpowied? z Cytatem
stare 03-11-07, 16:29   #20 (permalink)
justyna_100
Guest

Domy?lnie

mi kosmetyczka powiedzia?a, ?e mog? zdj?? pierwsze kolczyki po 4 tygodniach, jednak s?ysza?am opinie, ?e lepiej jest troszk? d?u?ej ponosi? (tak ok. 6 tyg.), ?eby mie? pewno??, ?e wszystko b?dzie ok
  Odpowied? z Cytatem
Odpowiedz

« S?ODKO | Ubrania »
Narz?dzia w?tku
Wygl?d

Zasady Postowania
Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
Nie mo?esz dodawa? za??czników
Nie mo?esz edytowa? swoich postów

BB Code jest W??czony
Emotikony s? W??czony
[IMG] kod jest W??czony
HTML kod jest Wy??czony
Trackbacks are W??czony
Pingbacks are W??czony
Refbacks are W??czony

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:25.