Forum Promodels

Forum Promodels (http://www.forum.promodels.pl/)
-   Zdrowie, Uroda, Wiza?, Kosmetyka ... (http://www.forum.promodels.pl/zdrowie-uroda-wiza-kosmetyka/)
-   -   usuwanie znamion (http://www.forum.promodels.pl/zdrowie-uroda-wiza-kosmetyka/4939-usuwanie-znamion.html)

brooklogan 06-04-08 13:30

usuwanie znamion

czy ktorasz z was miala usuwane znamiona? ja mam isch na calym ciele poprostu pelno! i w sumie nie wiem co zrobic poniewaz gdybym chciala je wszystkie wyci?c to bylabym chyba jedna wielka chodzaca blizna. mam tez malo estetyczne znamie na twarzy ktore mi sie bardzo nie podoba aleboje sie ze gdy usune blisna po tym tez bedzie malo estetyczna. czy mialyscie tez takie problemy?

xoxo 06-04-08 15:19

Ja mia?am ok.2 lata temu wycinanie znamie. Ale nie ze wzgl?dów estetycznych tylko zdrowotnych. Znamie ros?o, chcieli?my sie upewni?, czy to co? gro?nego (na szcz??cie nie).
Pozosta?a blizna, teraz ju? jasna, ale przestem czerwona.
S?dz?, ?e je?li te znamiona bardzo ci przeszkadzaj?, to mo?esz kilka wi?kszych wyci??. Sam zabieg nie boli (no mo?e znieczulenie ale to chwilk?), tak samo jka wyjmowanie szwów

ancysek 15-04-08 16:34

Równiez wycinalam znamie ze wzgledu na zdrowie,ale niestety zostala mi nieladna,rozowa,rozlegla blizna............:|.........mam andzieje,ze moze jeszcze sie zmieni chociaz zabieg byl 2 lata temu.A to czy blizna sie zagoi to zalezy od skory-moja niestety bardzo brzydko sie goi.

hoooney 15-04-08 20:22

Ja mia?am znamie na twarzy, to znaczy dalej mam ale ju? prawie nie widoczne. Od jaki? 5-4 miesi?cy chodz? co 3 tygodnie na wypalanie tego znamienia. Troszeczk? boli ale da sie prze?y?. Zapytaj si? swojego dermatologa czy nie móg?by przeprowadzi? takiego zabiegu na Tobie ;-)

Jenny777 23-10-08 23:29

2 dni temu mia?am usuwany piepszyk w okolicy piersi. rana jest niedu?a ale g??boka... nie wiem czy to normalne ale strasznie mnie boli ca?a pier? nawet gdy staram si? wogóle nie porusza?. ból jest naprawd? okropny i zdaje si? z ka?d? godzin? silniejszy... dopiero za 4dni mam i?? do dj?cia szwów. powinnam wcze?niej zg?osi? si? do lekarza czy pulsuj?cy ból jest normalny po tego typu zabiegach?

marti 28-10-08 12:50

Cytat:

Napisa? ancysek
A to czy blizna sie zagoi to zalezy od skory-moja niestety bardzo brzydko sie goi.

Ja 5 temu mialam usuwane spore znamie na szyi i dzisiaj wyglada to jakbym porzadnie sobie no?em poder?n??a gard?o. Blizna powinna sie goic do 2lat, wiec Twoja pewnie juz taka pozostanie, moze jedynie wyblaknac troszeczke.
Moja akurat jakis rok temu sie uwydatni?a : O

Carola002 28-10-08 17:01

Jednak je?li chcesz usun?c znamoniona tylko do estetyki to mo?esz je wypali?.

Eleni0320 17-04-13 10:20

Odp: usuwanie znamion

Najwa?niejsze jest przede wszystkim zdrowie, a je?li s? jakie? niepokoj?ce objawy po usuni?ciu znamienia, to znaczy, ?e zbyt pó?no zg?osi?o si? do specjalisty. Tak przynajmniej przeczyta?am na kobieta.wp.pl.

troscian 17-04-13 16:34

Ja polecam usuwanie laserem, nie ka?de znami? si? nadaje ale szybko bezbole?nie i bez blizn.Tylko lepiej usuwa? tak znamiona jesieni? bo pó?niej nie mo?na wystawia? tych miejsc na s?oneczko bo mo?e zrobi? si? blizna.

biedroneczka 10-07-13 14:06

Przed usuni?ciem znamienia polecam zrobienie wideodermatoskopii. Ja mia?am znami? na brzuchu i bardzo mi przeszkadza?o, ale ba?am si?, ?e mog? by? z tego powodu jakie? komplikacje. Badanie trwa?o jakies 20 min i od razu lekarz da? mi odpowied? czy jest to bezpieczne czy nie :) Wideodermatoskopi? mo?na wykona? w Melitusie. Pó?niej znami? usuwa?am laserem.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:28.