Forum Promodels

Forum Promodels (http://www.forum.promodels.pl/)
-   Zdrowie, Uroda, Wizaż, Kosmetyka ... (http://www.forum.promodels.pl/zdrowie-uroda-wizaz-kosmetyka/)
-   -   opalanie .... (http://www.forum.promodels.pl/zdrowie-uroda-wizaz-kosmetyka/3662-opalanie.html)

aguska17 12-08-07 11:14

opalanie ....

witam.
znacie moze jakies skuteczne sposoby na przyspieszenie opalania ??
albo na to ze bez sloneczka sie mozna opalic cos uzywajac ..??
moze beta karoten ?? nie wiem...
dzieki za odp.
pozdrawiam.

Niika 12-08-07 12:30

niby są samoopalacze i kremy brązujące, olejki przyspieszające opalanie no i solarium, ale wtedy kolor opalenizny jest brzydki (przynajmniej mi się nie podoba) ,nie naturalny.
A co do beta karotenu to nie wiem czy to jest aż tak skuteczne.
Słyszałam jeszcze o piciu soku z marchwi lub jedzeniu jej ,co ma plusy ,boi witaminki i inny kolor skóry ,ale wydaje mi się ,ze wtedy skóra ma odcień pomarańczowy, albo to moje złudzenie :roll:

Ewelinaaaaa 12-08-07 13:46

Wiem po sobie, że wystarczy regularne picie chociaż by Kubusia bądz tez jedzenie marchwi-ma to takie samo działanie jak tabletki, które sprawiają, że na naszej skórze pojawia się ciemniejszy odcien- coś jak opalenizna tyle, że bardziej "naturalna", bo w koncu to nie solarium:) ogólnie na rynku duzo jest tego typu kosmetyków czy w drogeriach czy aptekach:) wystarczy poszukac!

Berlin 12-08-07 16:35

Polecam przyśpieszacz opalania z Bielendy, beta karoten i marchewki ;)

pina-kolada 13-08-07 12:08

jeśli chodzi o przyspieszenie to zdecydowanie polecam olejki (na opakowaniach napisane jest, które przyspieszają).

a najlepiej się sprawdza regularne picie soczku marchwiowego. poza tym, że przyspiesza opalanie, nadaje skórze ładnego kolorku i utrwala efekty.

Angel 25-08-07 13:11

Cytat:

Napisał pina-kolada
najlepiej się sprawdza regularne picie soczku marchwiowego

właśnie sobie przypomniałam drugą fajną metode, opalenizna długo się trzyma i wychodzi ładny kolorek- przy opalaniu posmaruj się zwykłym olejem :winkg:

pina-kolada 25-08-07 17:45

Cytat:

Napisał Angel
przy opalaniu posmaruj się zwykłym olejem :winkg:

naprawdę wystarczy zwykłe olej do smażenia? :shockg:

ale z drugiej strony to chyba nie jest do końca dobra metoda, skoro on w przeciwieństwie do tych olejków do opalania, nie zawiera filtra UV.

velly 25-08-07 18:05

Wiesz, niektórzy się tym nie przejmują i opalają wysmarowani benzyną...

pina-kolada 25-08-07 18:07

Cytat:

Wiesz, niektórzy się tym nie przejmują i opalają wysmarowani benzyną...
ja rozumiem.

ale myslę, że mimo wszystko powinno sie upiekszać tak, żeby sobie przy tym nie szkodzić.
dlatego tak mnie zdziwił troszkę ten pomysł z olejem :P

velly 25-08-07 18:36

Ja też tak myślę, gdybym ja wysmarowała sie olejem i wyszła na słońce podejrzewam, że czerwony kolor skóry nie zszedł mi do końca życia :razzg:

Jednak jak ktoś ma ciemniejszą karnację to ta metoda chyba się sprawdza i ma się ładną brązową opaleniznę, ale w niedalekiej przyszłości to odbije się na cerze. Tak myślę :P.

pina-kolada 26-08-07 15:59

Cytat:

Napisał velly
Jednak jak ktoś ma ciemniejszą karnację to ta metoda chyba się sprawdza i ma się ładną brązową opaleniznę,

ja jestem z tych, co mają z natury ciemniejszą karnację. ale mimo to nie jestem przkeonana do tego pomysłu :razzg:

Angel 26-08-07 21:32

Cytat:

Napisał pina-kolada
nie zawiera filtra UV.

no nie ma bo przecież jak może mieć skoro na tym oleju się smaży jedzenie :welcome: ale efekt jest całkiem fajny- sprawdzone na mojej koleżance-która się opalała zawsze na czerwono.
Ja miałam fajny olejek z filtrem, ale raczej niczego nie używam bo co chwila we wodzie siedze to i tak nic nie daje :razzg:

Berlin 27-08-07 00:56

zamiast oleju nada się oliwka kosmetyczna- podobne właściwości, a estetyka o niebo lepsza :P

Alcyna 27-08-07 22:25

Polecam aktywatory opalania:-) Jako ze w tym roku mialam malo sloneczka i nienawidze sie smazyc , a potrzebowalam (niestety) byc opalona, sprobowalam tego "cudu". U mnie dziala. Po dwoch wizytach dwugodzinnych nad woda w godzinach przedpoludniowych uzyskalam pozadany efekt :-)
Inne sprawdzone metody: opalac sie w plytkiej wodzie (przy samym brzegu, plywajac, w baseniku dmuchanym), lub spryskiwac sie czesto woda w spreju :-) Kazda kropla wody dziala jak soczewka skupiajaca co znacznie przyspiesza efekt.
Osobiscie nie polecam betakaroteny i kubusiow (marchewka, naturalny sok marchwiowy, pomidory tek). Poniewaz ich nadmiar powoduje nieprzyjemne skutki. Nadfwyzka melaniny, albo raczej samego karotenu w pewnym momencie przestaje sie rozkladac rownomiernie i "przelazi" razem z grawitacja :-) w najnizsze partie ciala. Efekt jest taki, ze mozna (ale nie koniecznie) miec zolciutkie stopy i dlonie :-)

A tak na serio to najbardziej polecam nieopalanie sie :-) Najzdrowiej i moim zdaniem najladniej :-) No chyba, ze ktos musi, tak jak ja tym razem ;-(

pina-kolada 28-08-07 11:29

Cytat:

Napisał Alcyna
Osobiscie nie polecam betakaroteny i kubusiow (marchewka, naturalny sok marchwiowy, pomidory tek). Poniewaz ich nadmiar powoduje nieprzyjemne skutki. Nadfwyzka melaniny, albo raczej samego karotenu w pewnym momencie przestaje sie rozkladac rownomiernie i "przelazi" razem z grawitacja :-) w najnizsze partie ciala. Efekt jest taki, ze mozna (ale nie koniecznie) miec zolciutkie stopy i dlonie :-)

to fakt. ale zależy też, jak na kogo działa. już od dłuzszego czasu wypijam co najmniej szklankę soku marchwiowego dziennie i "nie żołknę" :D

Angel 30-08-07 11:47

a macie jakies sposoby na schodzącą skóre?? żeby jakoś to wyglądało :roll:

dari 30-08-07 14:26

Cytat:

Napisał Angel
a macie jakieś sposoby na schodzącą skóre?? żeby jakoś to wyglądało :roll:

mimo, iż mam jasną karnację i za każdym razem po kontakcie ze słońcem jestem czerwona i obłażę ze skóry to jeszcze takiego sposobu nie opracowałam :welcome:
no chyba, że na twarzy :arrow: co godzinę zmywasz makijaż, wklepujesz dawkę kremu (najlepiej końską) i do tego podkład wymieszany z kremem :P na koniec delikatnie poprawiasz pudrem :welcome:

Alcyna 30-08-07 14:31

Pina-kolada, napisalam, Slonce, ze nie polecam kubusiow i betakarotenu, natomiast marchewke, pomidorki etc- tak. Chodzi o to, ze do kubusiow dodawany jest syntetyczny betakaroten (taki jak w tabletkach), a te wlasnie maja najczesciej sklonnosc do nierownomiernego rozkladania sie w przypadku przedawkowania. Natomias naturalne zrodla tego barwnika zazwyczaj dobrze wplywaja na skore. Przy bardzo czesty i duzym spozyciu tez czasami skora wydaje sie nienaturalnie zolciutka, ale to juz inna inszosc.

Angel, powinnam napisac (o tej schodzacej skorze), ze najlepiej nie dopuscic do takiego stanu, czyli rozsadnie korzystac ze sloneczka. Ale... no wlasnie. Jak juz tak masz, to najlepiej delkatny peeling i raczej enzymatyczny, a nie mechaniczny (mozna uszkodzic ten nowy, wrazliwy, delikatny naskorek pod). I baaaaaardzo duzo i czesto nawilzac. Podczas takiego zwyklego smarowanka, np. balsamem do ciala, ta schodzaca skora tez sie szybciej "zroluje".

Angel 30-08-07 15:55

Cytat:

Napisał Alcyna
najlepiej nie dopuscic do takiego stanu, czyli rozsadnie korzystac ze sloneczka

właśnie ja się szybko opalam, a na dodatek wakacje nad morzem też pomogły się opalić ;-) a teraz są efekty :roll:

Alcyna 31-08-07 09:48

Angel to, ze schodzi Ci skora, to raczej dowod na to, ze skora szybko ulega poparzeniu, a nie ze szybko sie opala. Ja jestem szybko brazowiutka.... to raczej tak wyglada, kiedy czlowiek szybko sie opala :-)
Niemniej jednak mnie latwo pisac.... bo tylko raz w zyciu zaliczylam oblazaca skore.... i to tylko dlatego, ze wraz z mocna opalenizna zaliczylam jakies paskudne uczulenie. Ale przerabiam problem regularnie z moim mezem i widze, jakie on popelnia bledy i sam na wlasne zyczenie jest jak buraczek i potem oblazi.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:31.