Forum Promodels

Wróć   Forum Promodels > proMODELS ZonE > Zdrowie, Uroda, Wizaż, Kosmetyka ...

Zdrowie, Uroda, Wizaż, Kosmetyka ... Porozmawiasz tutaj o tematach związanych ze zdrowiem, urodą, wizażem lub kosmetyką w kontekście modelingowym.

Odpowiedz

LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-04-08, 13:30   #1 (permalink)
brooklogan
Guest

Domyślnie usuwanie znamion

czy ktorasz z was miala usuwane znamiona? ja mam isch na calym ciele poprostu pelno! i w sumie nie wiem co zrobic poniewaz gdybym chciala je wszystkie wyciąc to bylabym chyba jedna wielka chodzaca blizna. mam tez malo estetyczne znamie na twarzy ktore mi sie bardzo nie podoba aleboje sie ze gdy usune blisna po tym tez bedzie malo estetyczna. czy mialyscie tez takie problemy?
  Odpowiedź z Cytatem
Reklama
stare 06-04-08, 15:19   #2 (permalink)
xoxo
Guest

Domyślnie

Ja miałam ok.2 lata temu wycinanie znamie. Ale nie ze względów estetycznych tylko zdrowotnych. Znamie rosło, chcieliśmy sie upewnić, czy to coś groźnego (na szczęście nie).
Pozostała blizna, teraz już jasna, ale przestem czerwona.
Sądzę, że jeśli te znamiona bardzo ci przeszkadzają, to możesz kilka większych wyciąć. Sam zabieg nie boli (no może znieczulenie ale to chwilkę), tak samo jka wyjmowanie szwów
  Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-08, 16:34   #3 (permalink)
Promodels User

Profesja: Modelka
ancysek
Domyślnie

Równiez wycinalam znamie ze wzgledu na zdrowie,ale niestety zostala mi nieladna,rozowa,rozlegla blizna.....................mam andzieje,ze moze jeszcze sie zmieni chociaz zabieg byl 2 lata temu.A to czy blizna sie zagoi to zalezy od skory-moja niestety bardzo brzydko sie goi.
ancysek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-08, 20:22   #4 (permalink)
Promodels User

hoooney
Domyślnie

Ja miałam znamie na twarzy, to znaczy dalej mam ale już prawie nie widoczne. Od jakiś 5-4 miesięcy chodzę co 3 tygodnie na wypalanie tego znamienia. Troszeczkę boli ale da sie przeżyć. Zapytaj się swojego dermatologa czy nie mógłby przeprowadzić takiego zabiegu na Tobie
stare 23-10-08, 23:29   #5 (permalink)
Jenny777
Guest

Domyślnie

2 dni temu miałam usuwany piepszyk w okolicy piersi. rana jest nieduża ale głęboka... nie wiem czy to normalne ale strasznie mnie boli cała pierś nawet gdy staram się wogóle nie poruszać. ból jest naprawdę okropny i zdaje się z każdą godziną silniejszy... dopiero za 4dni mam iść do djęcia szwów. powinnam wcześniej zgłosić się do lekarza czy pulsujący ból jest normalny po tego typu zabiegach?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-08, 11:50   #6 (permalink)
Promodels Junior

marti
Domyślnie

Cytat:
Napisał ancysek
A to czy blizna sie zagoi to zalezy od skory-moja niestety bardzo brzydko sie goi.
Ja 5 temu mialam usuwane spore znamie na szyi i dzisiaj wyglada to jakbym porzadnie sobie nożem poderżnęła gardło. Blizna powinna sie goic do 2lat, wiec Twoja pewnie juz taka pozostanie, moze jedynie wyblaknac troszeczke.
Moja akurat jakis rok temu sie uwydatniła : O
marti jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-08, 16:01   #7 (permalink)
Carola002
Guest

Domyślnie

Jednak jeśli chcesz usunąc znamoniona tylko do estetyki to możesz je wypalić.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17-04-13, 10:20   #8 (permalink)
Promodels Junior

Profesja: Troll forumowy
Eleni0320 is on a distinguished road
Domyślnie Odp: usuwanie znamion

Najważniejsze jest przede wszystkim zdrowie, a jeśli są jakieś niepokojące objawy po usunięciu znamienia, to znaczy, że zbyt późno zgłosiło się do specjalisty. Tak przynajmniej przeczytałam na kobieta.wp.pl.
Eleni0320 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-04-13, 16:34   #9 (permalink)
Promodels Junior

Profesja: Troll forumowy
troscian is on a distinguished road

Ja polecam usuwanie laserem, nie każde znamię się nadaje ale szybko bezboleśnie i bez blizn.Tylko lepiej usuwać tak znamiona jesienią bo później nie można wystawiać tych miejsc na słoneczko bo może zrobić się blizna.
troscian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-13, 14:06   #10 (permalink)
Promodels Junior

biedroneczka is on a distinguished road

Przed usunięciem znamienia polecam zrobienie wideodermatoskopii. Ja miałam znamię na brzuchu i bardzo mi przeszkadzało, ale bałam się, że mogą być z tego powodu jakieś komplikacje. Badanie trwało jakies 20 min i od razu lekarz dał mi odpowiedź czy jest to bezpieczne czy nie Wideodermatoskopię można wykonać w Melitusie. Później znamię usuwałam laserem.
biedroneczka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania